Nie spodziewałeś się tak wysokiego rachunku za prąd? Dowiedz się które urządzenia pobierają najwięcej energii elektrycznej w twoim domu.

Lodówka

To z całą pewnością największy pożeracz energii elektrycznej w domu. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem lodówka działa przez cały czas. Wyliczono, że to urządzenie odpowiada za 30% zużycia prądu w gospodarstwie domowym. Warto zatem posiadać lodówkę, która posiada co najmniej klasę energetyczną A. Istotne znaczenie ma lokalizacja urządzenia. Nie powinno się stawiać lodówki niedaleko grzejnika.

Drobne AGD

Wydawać się by mogło, że drobne AGD typu elektryczny czajnik nie pobiera dużo energii elektrycznej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że tego rodzaju sprzęt posiadamy w domu kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt sztuk. W sumie mogą zatem pobierać sporo prądu.

Oświetlenie

Kolejne miejsce zajmuje oświetlenie. Aby ograniczyć jego udział w rachunku za prąd należy po pierwsze wyłączać oświetlenie jeśli wychodzimy na dłużej z danego pomieszczenia, a po drugie wymienić zwykłe żarówki na energooszczędne źródła światła np. żarówki ledowe.

Listę pożeraczy prądu znajdziecie tutaj http://energiadirect.pl/poradniki/5-najwiekszych-pozeraczy-pradu-w-naszym-domu