Nie wiesz dlaczego Twoje rachunki za energię elektryczną są takie wysokie? Skorzystaj z kalkulatora prądu, dzięki któremu dowiesz się ile prądu pobierają urządzenia w Twoim domu.

Jak to obliczyć?

Każdy używany sprzęt elektryczny pobiera energię, która jest wyrażona w jednostce mocy – w watach. Bez problemu można obliczyć, ile kosztuje w oglądanie telewizji, a ile oświetlenie w całym domu. Kalkulator prądu wykorzystuje następujące wzory:

  • Moc urządzenia mnożymy przez czas korzystania z urządzenia – wynik daje ilość zużytych kilowatogodzin
  • Ilość zużytych kilowatogodzin mnożymy przez stawkę za kilowatogodzinę – wynik to koszt zużycia prądu przez dane urządzenie.

Kalkulator prądu

Obliczmy, za pomocą kalkulatora prądu ile kosztuje nas codzienne, godzinne prasowanie. Żelazko ma moc 1300 watów, mnożymy to przez czas użytkowania, czyli 1 godzinę i otrzymujemy wynik 1,3 kWh. Następnie mnożymy przez cenę energii, czyli 0,50 zł, a wynik 0,65 zł to koszt dzienny korzystania z 1300 watowego żelazka. W skali miesiąca koszt wynosi 19,50 zł. Oczywiście na rachunku za prąd należy sprawdzić ile dokładnie płacimy za 1 kWh.

Warto korzystać z kalkulatora prądu, aby mieć świadomość że ile kosztuje nas używanie danych urządzeń. Dzięki temu można łatwo wychwycić, które urządzenie pobiera najwięcej prądu w domu.

Leave a Comment