Oświetlenie może generować nam spory rachunek za prąd. Warto zatem przeanalizować czy nasze oświetlenie jest energooszczędne.

Wymiana oświetlenia

Jeśli w naszym domów królują jeszcze zwykłe żarówki to najwyższy czas, aby to zmienić. Dzięki wymianie oświetlenia na energooszczędne wysokość faktury za energię elektryczną z pewnością sporo spadnie. Obecnie najwięcej można zaoszczędzić wymieniając tradycyjne żarówki na żarówki energooszczędne, a konkretnie ledowe. Tego rodzaju oświetlenie charakteryzuje się dłuższą żywotnością – nawet do 25 tys. godzin. Ich cena jest jednak kilka razy wyższa niż tradycyjnych żarówek.

Jakie żarówki wybrać?

W sklepie jest dostępnych mnóstwo żarówek określanych jako energooszczędne. Warto jednak postawić na te droższe i znanej marki. Produkcja oświetlenia energooszczędnego nie należy do tanich procesów, dlatego wyznacznikiem jakości jest właśnie marka i cena.

Jak korzystać ze źródeł światła?

Pierwszą podstawową zasadą jest wyłączenie światła, kiedy nie jest nam potrzebne. Po drugie wszystkie zwykłe żarówki warto wymienić na energooszczędne. Po trzecie w niektórych miejscach zainstaluj czujniki ruchu, które z pewnością zmniejszą zużycie energii elektrycznej.